ТОП-9 фішок застосування QR-кодів у бізнесі
QR-код – це ще один сучасний спосіб взаємодії з клієнтами, який з часів початку пандемії семимильними кроками йде в маси.
З того часу, як камери смартфонів стали автоматично зчитувати інформацію з QR-кодів, ця технологія стала використовуватися повсюдно, адже мінімізація контактів з матеріальними носіями, зручність, комфорт та економія часу нині понад усе.
Довідка: QR-код – аналог штрих-коду. Основна його відмінність від штрих-коду полягає в тому, що в QR ви можете вшити більше інформації: розмістити в ньому посилання на сайт, спільноту, соцмережі, дані про геолокацію, пароль для Wi-Fi.
Основна користь QR-коду – швидке переведення клієнтів в онлайн. Зараз ви можете зустріти QR-коди скрізь – на столиках кафе та ресторанів, на книгах, вітринах, в рекламі, на будь-яких поверхнях.
Людям він давно сподобався – адже сканувати QR-коди – це дуже швидко і зручно, до того ж це виключає ймовірність помилки при введенні даних.
Можна легко згенерувати власний QR-код. Це робиться в додатку, який допомагає вшити в код потрібну інформацію. Сервісів для створення кодів достатньо в мережі, App Store або Google Play.
Кому підходить використання QR-кодів?
Дуже щільно вони увійшли до FMCG-бізнесу. Це і не дивно, адже ці товари люди використовують щодня і віддають перевагу перевіреним виробникам.
QR-коди допомагають FMCG-компаніям збільшити свої продажі, вивчивши своїх клієнтів та підвищивши їхню залученість.
Ось приклади використання кодів у бізнесі:
1. Запрошення на захід
У свій QR-код ви можете вшити інформацію із запрошенням на сайт, де можна купити квитки або на івент у соцмережі.
Також у код можна вписати контакти організаторів, посилання на скачування бонусу чи подарунка, інформацію про учасників, музичний line-up.
2. Розміщення QR-коду на візитівці
Ваш власний код із контактами або корисними посиланнями може бути надрукований прямо на вашій візитівці. Це не тільки кумедна новинка, а й реальна зручність. Людям не треба буде вручну вводити ваш сайт чи номер телефону.
3. Спільнота у чаті
Для щільної взаємодії з клієнтами все частіше створюють чати для спілкування та відповіді на запитання. Це добре працює для заходів.
Також до QR-коду можна вшити посилання на чат-бота, який здійснює запис клієнтів на послуги або займається супроводом замовлення клієнта на товари.
4. Оплата покупок
Допомагає автоматизувати оплату товару. Для цього потрібно лише створити код із сумою та призначенням платежу. Покупцю легко сплатити товар, відсканувавши QR-код.
Що й казати, якщо QR-коди використовуються вже навіть на телебаченні. Канал NBC у США показує коди у спортивних чи розважальних передачах, даючи можливість придбати товар, не встаючи з дивана.
З цією системою зручно навіть залишати офіціанту чайові — треба лише відсканувати QR-код з його візитки і вписати суму.
5. Інформація про товар
Ви можете вшити в QR-код повну інформацію про ваш продукт: склад, дату виготовлення, особливості використання. Всім відомий McDonald’s давно вже вшиває склад своїх напоїв та фірмових бутербродів у кодах на упаковках продуктів.
6. Елементи гейміфікації
Гейміфікація також не обходиться без використання QR-кодів. Люди із задоволенням сканують ваші коди для оновлення версії програми, або при накопиченні бонусів для отримання знижки.
У використанні кодів у синтезі з ігровими елементами політ фантазії не обмежений. Знижки, бонуси, квести, подарунки – це все, що люблять наші клієнти, а з QR-кодами це легко реалізується.
7. Програми лояльності
Більшість великих компаній вже давно ввели QR-коди при отриманні карток лояльності та накопиченні бонусів для своїх клієнтів.
У Starbucks створили QR-код з посиланням на завантаження програми, яка дозволяє оплачувати покупки та накопичувати бали для отримання знижок.
8. Додаткові можливості
QR-код допомагає додати вашому продукту додаткову цінність у вигляді приємного бонусу або подарунка. Як правило, це спричиняє позитивні емоції у клієнтів.
Це може бути приємний сюрприз у будь-якому вигляді: посилання на Новорічну збірку музичних треків напередодні свята, тематичний тест, корисність у вигляді PDF-файлу або відео.
У туризмі теж давно використовують QR-коди: їх розміщують на табличках біля пам’яток. Це допомагає розмістити інформацію про об’єкт у доступному форматі та будь-якою мовою, а також спрощує навігацію.
Використання QR-кодів при правильній механіці дає клієнту новий позитивний досвід взаємодії з брендом, а участь у нестандартних активностях забезпечує появу позитивних емоцій та формує позитивні асоціації з брендом.
Бажаєте застосувати у своєму бізнесі?
Наша пропозиція: QR-система лояльності для зростання продажів. Готовий шаблон
Щоб дізнатися більше, переходьте за посиланням.
А навчитися створювати для інших та заробляти на цьому?
Воронки продажів для різних систем лояльності з використанням QR-коду.
Міні-курс із 3 уроків.
Щоб дізнатися більше, переходьте за посиланням.
I needed to thank you for this good read!! I definitely enjoyed every bit of it. Ive got you bookmarked to check out new things you postÖ