Чат-боти в продажах
Чат-боти в ролі продавців сьогодні вже не така новинка, але поки що вони не впроваджені повсюдно, хоч і розвиваються дуже активно.
Бот-продавець безумовно вигідний для компанії. Це відносно новий канал продажів, що дозволяє компаніям розв’язати руки від рутинних процесів та отримувати більше прибутку завдяки автоматизації процесу продажів.
Що робить чат-бот у месенджері? Здійснює комунікації з новими чи існуючими покупцями, причому при грамотному застосуванні, він сприяє підвищенню лояльності покупців до пропонованих товарів чи послуг.
Саме в месенджерах чат-боти найефективніші. І ось чому:
1. У месенджері набагато простіше привертати увагу користувачів, ніж в мейлах чи рекламі. Тому обов’язково зверніть увагу на цей канал комунікації з клієнтами. А також подбайте про те, щоб ваші чат-боти працювали відразу на декількох майданчиках для найкращого охоплення потенційних та існуючих клієнтів.
2. У століття різноманітності інформації чат-бот виконує архіважливу функцію: він полегшує процес вибору. Для цього він ставить заздалегідь підготовлені та логічно вивірені питання. Відповідати боту легко: потрібно лише натиснути кнопку або написати кодове слово. Зазвичай в цей алгоритм закладають перевірений скрипт продажів.
3. Безумовною перевагою є цілодобова робота чат-ботів та оперативні відповіді на запитання. Погодьтеся, що найбільше бісить необхідність чекати, поки співробітник звільниться і приділить вам час.
4. А у чат-бота феноменальна пам’ять. До того ж, у системі автоматично зберігаються всі контакти клієнтів, які зверталися до вашої компанії. А відкриття повідомлень впевнено тримається на рівні 70-90%.
5. Чат-бот ефективний на 100% при здійсненні повторної купівлі та для постійних клієнтів.
Звісно, скрізь є свої нюанси. Зокрема, слід пам’ятати, що месенджер є особистим простором клієнта, тому намагайтеся не надсилати багато повідомлень. Для гарного результату всі дії бота повинні бути добре продумані і протестовані.
Чат-бот здатний замінити автоворонки продажів. Він сам дізнається у користувача його потреби, проаналізує отримані дані, зробить відповідну пропозицію у зручному форматі та надішле рахунок на оплату.
Дуже часто роботи показують чудові результати в сфері послуг: від кави до турів або авіаквитків.
Особливо ефективні вони у випадку, коли ваша ЦА віком до 40 років. Саме ці люди найбільш платоспроможні та найбільш адаптовані для таких засобів комунікації, як месенджери.
Якщо ваші клієнти помітно старші 40 років, то варто акуратно використовувати чат-ботів. Цьому поколінню зрозуміліше замовлення через сайти та живе спілкування з продавцями.
А якщо ваша ЦА молодша за 35 років, то чат-боти для вас справжня знахідка. Оскільки люди цього покоління мають стійкий імунітет до реклами та не читають довгих сайтів та листів, то короткі тексти повідомлень месенджера – найкращий спосіб достукатися до них.
Для дорогих товарів завжди знайдеться альтернатива – чат-бот надсилає людині ознайомлювальну інформацію, а у разі потреби до переговорів підключається менеджер і здійснює продаж.
І, насамкінець, кілька порад для ефективного використання цього каналу продажів:
1. Не залишайте отримані запити без відповідей. Люди не повинні здогадуватись, що треба робити далі. Якщо чат-боту потрібен час для підготовки відповіді, треба попередити про це співрозмовника.
2. Надайте людині можливість повернутися в головне меню розмови або на кілька кроків тому, щоб вона могла змінити варіант відповіді в разі потреби.
3. Перед тим, як запропонувати здійснити оплату, підсумуйте: «Отже, у вашому замовленні – 3 пляшки Коли та 5 хот-догів з доставкою за адресою: Полярна, 18, все вірно?».
4. Обов’язково проводьте тести чат-ботів перед початком запуску їх у роботу. Це може бути додатковим цікавим квестом для постійних клієнтів. Запропонуйте бонус від вашої компанії, і вони із задоволенням протестують вашого чат-бота і дадуть зворотний зв’язок.
Хочете навчитися створювати ефективні воронки продажів?
Приходьте на Онлайн-курс зі створення ексклюзивних воронок продаж, які дозволять збільшити чек за ваші послуги в 2 рази.
Щоб дізнатися більше, переходьте за посиланням.