5 кроків до гейміфікації у бізнесі
Ігрові технології нині використовуються не тільки у звичних відеоіграх, тепер це ефективний інструмент у бізнесі. Давайте розберемо, з чого треба починати, які дії зробити для створення ефективної механіки гри та як отримати максимальний ефект від впровадження елементів гейміфікації.
1. Дослідження аудиторії
Перше, що треба зробити, – це вибрати такий вид гри, який підійде для залучення учасників до вашого бізнесу. Тут для початку складаємо їх портрети:
- наскільки азартними є представники вашої цільової аудиторії;
- цікава їм механіка гри;
- види винагород, що їх мотивують;
- на що вони готові для нагороди;
- чи подобається їм змагатися.
2. Постановка цілей
Важливо поставити чіткі цілі. Під них буде вибудувано ігрову стратегію. Без мети бізнес може не бути успішним, навіть якщо гра буде цікавою. Цілі мають бути максимально конкретні: як і на скільки треба збільшити прибуток, який буде механіка гри, який потрібен контент, очікуваний результат за кількома параметрами. Розглянемо приклади.
Цілі гейміфікації в бізнесі для клієнтів можуть бути такі:
- щодня заходити у додаток;
- проводити там щонайменше 30 хвилин;
- щоб користувачі робили репости результатів у свої соцмережі.
І цілі для співробітників:
- підвищення середнього чека на 30%;
- скорочення часу операції на 20%;
- здобуття співробітниками додаткових навичок на навчанні – 100%.
3. Вибір стратегії гри
Проаналізуйте складені портрети своїх покупців чи співробітників та подумайте, які види залучення актуально було б використовувати у вашій ігровій механіці. Сьогодні виділяють 5 типів ідей, що залучають:
1. Гра-досягнення — у грі йде боротьба отримання нагороди, досягнення кращого результату, стати №1.
2. Гра-дослідження – використання рольової гри, проведення дослідження.
3. Гра-соціалізація – спілкування та робота в команді.
4. Гра-релакс – привести в стан балансу розум та емоції, відпочити.
5. Гра без правил – безвежовий креатив, гра з порушенням правил або проти товаришів за командою.
Гра-досягнення — найпоширеніша стратегія. У грі нараховуються бали, і що більше балів, то більша знижка чи ціна подарунка. Зверніть увагу, що тут важливі рівні: точні цифри рівня досягнення повинні співвідноситися з рівнем призу або подарунка.
Гра-дослідження націлена на отримання результатів для компанії. Це можуть бути опитування в ігровій формі, або у вигляді рольових ігор – цікаво для клієнтів, корисно для бізнесу.
Гра-соціалізація спрямована на напрацювання комунікативних навичок у співробітників, підтримку корпоративного духу, а також на більш ефективну командну роботу.
Гра-релакс забезпечує людям якісний відпочинок, спокій та позитивні емоції, як результат її прохождения.
Найрідкісніша гра — гра без правил. Цю стратегію найчастіше використовують для реальних ігор. Хоча, цю стратегію можна використовувати для розвитку креативності у співробітників. Навіть факт того, що можливі дії поза правилами, може стати каталізатором до вироблення у персоналу нестандартних рішень.
Тут як приклад можна навести фільм «Іспит» 2009 року. Нетривіальний квест прийому на роботу.
4. Принципи створення гри
Для того, щоб механіка вашої гри залучала та утримувала користувачів до потрібного результату, потрібно дотримуватися деяких принципів:
- Вхід у гру має бути простим. Складність тут не потрібна, гра точно не повинна напружувати користувачів. Легкий початок – запорука успіху. 🙂 Проста реєстрація, прості та зрозумілі правила.
- Легко досяжні цілі. У нас немає завдання заганяти потенційного клієнта, тому гра має бути легкою. Декілька нескладних дій — і вже дається нагорода.
- Постійний підігрів інтересу. Креативний ігровий контент, щось нове на кожному рівні, ускладнення завдання по мірі просування у грі.
- Має бути здорова конкуренція. Для багатьох важлива мотивація, наприклад, порівняння результатів з іншими людьми. Тут доречно демонструвати результати учасників на загальних рейтингах, виокремлювати переможців на різних етапах.
- Можливість повернутися у гру. Досвід показує, що є сенс нагадувати про гру, якщо користувач не дійшов до кінця через відсутність часу або втрату інтересу. Для повернення в гру надсилайте повідомлення.
5. Тестування та доопрацювання
До повноцінного запуску є сенс обкатати гру на клієнтах. Не вкладаючи гроші в рекламу, ви можете протестувати її на підписниках своїх соцмереж, читачів листів у розсилках, надати інформацію на своєму сайті.
Щоб оцінити ефективність гри та провести повноцінний аналіз, розробіть бізнесову механіку за принципом воронки продажів. Розділіть своє дослідження на кілька етапів: починаючи з залучення клієнтів до бажаної цільової дії. Відстежте результати на кожному етапі, проаналізуйте отримані результати і за необхідності доопрацюйте механіку гри.
Маєте бажання здивувати своїх клієнтів?
Проведіть для них Онлайн-марафон із гейміфікацією.
Це ідеальне рішення для залучення користувачів у воронку продажів в ігровій формі.
5 днів марафону з уроками, нагадуваннями, завданнями, нагородами та життями.
Готовий шаблон, налаштування та навчання.
Дізнатися докладніше ви можете за посиланням.
You should be a part of a contest for one of the best websites on the web. I will recommend this site!